קידום ממומן PPC

PPC מייצג Pay Per Click, שהוא מודל שיווקי באינטרנט שבו מפרסמים משלמים עמלה מסוימת בכל פעם שגולשים לוחצים על אחת מהמודעות שלהם. בעיקרו של דבר, זוהי דרך לקנות ביקורים באתר שלך, במקום לנסות “לזכות” בביקורים אלה באופן אורגני.

פרסום במנועי חיפוש הוא אחת הצורות הפופולריות ביותר של PPC. כשמישהו מחפש מילות מפתח שקשורות לעסק שלו, זה מאפשר למפרסמים להציע הצעות מחיר למודעות בקישורים ממומנים במנועי החיפוש. כאשר PPC עובד כרגיל, העלות היא זניחה מכיוון ששווי הביקור עולה על העלות ששילמתם.

ישנם היבטים רבים ליצירת קמפיין PPC מוצלח: החל ממחקר ובחירת מילות המפתח הנכונות, ארגון מילות מפתח אלה בקמפיינים וקבוצות מודעות מסודרות וכלה בהגדרת דפי נחיתה מסוג PPC המותאמים להמרות.

תגמולים למנועי חיפוש יכולים ליצור מפרסמים רלוונטיים וממוקדים בצורה חכמה בקמפיינים של תשלום לקליק על ידי הקטנת עלויות הקליק של הפרסום. אם המודעות ודפי הנחיתה שלך שימושיים ומספקים את המשתמשים, גוגל תוזיל את העלות שלך לקליק, מה שעלול להוביל לרווחים גבוהים יותר עבור העסק שלך. לכן, אם ברצונך להתחיל להשתמש ב- PPC, חשוב ללמוד את השיטה הנכונה.

PPC קידום ממומן

גוגל אדס GOOGLE ADS

היא מערכת הפרסום הפופולרית ביותר ב- PPC בעולם. באמצעות פלטפורמת הפרסום, חברות יכולות ליצור פרסומות המוצגות במנוע החיפוש של גוגל ובמוצרי גוגל אחרים. Google Ads משתמשת במודל של תשלום לקליק, שבו משתמשים מציעים הצעות מחיר על מילות מפתח ומשלמים עבור כל קליק על המודעה.

הבחירה בזה שיזכה בשטח הפרסום בדף ראשון בגוגל תלויה בגורמים רבים, כולל האיכות והרלוונטיות של מילות המפתח והקמפיינים שלהם, וגודל הצעות המחיר שלהם למילות מפתח. באופן ספציפי יותר, מי יופיע בדף תלוי במיקום המודעה של המפרסם. מדד זה נגזר על ידי הכפלת שני גורמי מפתח:

 • הצעת מחיר לקליק (הסכום הגבוה ביותר שמפרסם מוכן להוציא).
 • ציון האיכות ( ערך איכות) שיעור הקליקים שלך, הרלוונטיות ואיכות דף הנחיתה).

המערכת מאפשרת למפרסמים הזוכים למשוך לקוחות פוטנציאליים בעלות שתואמת לתקציב שלהם. זו בעצם מכירה פומבית.

שיווק PPC באמצעות Google Ads הוא בעל ערך רב, מכיוון שמנוע החיפוש הפופולרי ביותר, גוגל זוכה לתנועה רבה ולכן מביאה את מירב ההופעות והקליקים למודעות שלך. תדירות הצגת מודעות ה- PPC שלך תלויה במילות המפתח ובסוגי ההתאמה שתבחר. למרות שגורמים רבים קובעים את ההצלחה של קמפיין פרסום ב- PPC, אתה יכול להשיג הרבה על ידי התמקדות ב:

 • רלוונטיות של מילות מפתח – עוצבה בקפידה רשימה של מילות מפתח רלוונטיות ל- PPC, קבוצות מילות מפתח קפדניות וטקסט מודעה מתאים.
 • איכות עמוד נחיתה – צור דף נחיתה מותאם עם תוכן משכנע, רלוונטי וקריאה לפעולה ברורה כדי להתאים אותו לשאילתת חיפוש ספציפית.
 • ציון איכות- ציון איכות הוא הערכה של גוגל לגבי האיכות והרלוונטיות של מילות המפתח, דפי הנחיתה ומסעות הפרסום שלך לקליק. מפרסמים עם ציוני איכות גבוהים יותר יכולים לקבל יותר קליקים על מודעות בעלות נמוכה יותר.

 

כל מסע הפרסום שלך ב- PPC בנוי סביב מילות מפתח, והמפרסמים המצליחים ביותר ב- Google Ads ימשיכו לצמוח ולשפר את רשימת מילות המפתח של PPC. רשימת מילות מפתח PPC צריכה להיות:

 1. רלוונטית – כמובן, אינך רוצה לשלם עבור מילת מפתח שאינה קשורה לעסק שלך. אתה רוצה למצוא מילות מפתח ממוקדות שיכולות להגדיל את שיעורי הקליקים של PPC, עלות אפקטיבית לקליק והגדלת רווחים. פירוש הדבר שמילות המפתח עליהן אתה מציע צריכות להיות קשורות קשר הדוק למוצרים שאתה מוכר.
 2. מחקר ממצה – מחקר מילות המפתח שלך צריך לכלול לא רק את המונחים הפופולריים והמבוקשים ביותר בשוק הנישה, אלא גם את הזנב הארוך של החיפוש. מילות מפתח עם זנב ארוך הן ספציפיות יותר ואינן נפוצות יותר, אך יחד הן מהוות את רוב התנועה המונעת על ידי חיפוש. בנוסף, הם פחות תחרותיים ולכן פחות יקרים.

 

ניהול קמפיין PPC

לאחר שתיצור קמפיין חדש, עליך לנהל אותו באופן קבוע כדי להבטיח שהוא ימשיך להיות יעיל. עליך לנתח באופן רציף את ביצועי חשבונך ולבצע את ההתאמות הבאות כדי לייעל את מסע הפרסום שלך:

 • הוסף מילות מפתח של PPC: הרחב את היקף מסע הפרסום שלך ב- PPC על ידי הוספת מילות מפתח הקשורות לעסק שלך.
 • הוסף מילות מפתח שליליות: הוסף מילים שאינן ממירות כמילות מפתח שליליות כדי להגדיל את הרלוונטיות של מסע הפרסום שלך ולהפחית את ההוצאות הבזבזניות.
 • פצל קבוצת מודעות: פצל את קבוצת המודעות לקבוצות מודעות קטנות ורלוונטיות יותר כדי לשפר את שיעור הקליקים (CTR) ואת ציון האיכות, ובכך לעזור לך ליצור טקסט מודעה ממוקד יותר ודפי נחיתה.
 • צפה במילות מפתח יקרות של PPC: צפה במילות מפתח יקרות וביצועים גרועים, וכבה אותן במידת הצורך.
 • אופטימיזציה של דף הנחיתה: שנה את התוכן והקריאה לפעולה (CTA) של דף הנחיתה כך שיהיו עקביים עם כל שאילתת חיפוש כדי להגדיל את שיעורי ההמרה. אל תשלח את כל התעבורה לאותו עמוד.