עיצוב אתרים

עיצוב אתרים מתייחס לנראות והסדר של האתרים המוצגים באינטרנט. עיצוב אתרים בדרך כלל מתייחס לפן של חווית המשתמש בפיתוח אתרים. בעבר התחום התרכז בהתאמת אתרים לדפדפנים במחשב, אך בימינו עיצוב למובייל וטאבלטים הפך להיות חשוב אפילו יותר.

עיצוב אתר מתייחס למראה, פריסת עמודים ואלמנטים, ולפעמים אפילו לתוכן: המראה מתייחס לצבעים, תמונות, פונטים; הפריסה מתייחסת למבנה בו המידע מוצג ומחולק לקטגוריות. עיצוב טוב הוא קל לשימוש, נוח לעין מבחינה אסתטית, ומתאים לאופי העסק עבורו הוקם האתר. 

בדרך כלל נבחר בעיצוב פשוט ונקי כדי לא להסיח את דעת הגולשים מהמסר המרכזי של האתר. עיצוב אתר מנצח הוא כזה שמעורר אמון בקהל היעד שלנו, תוך הסרת הגורמים המעוררים תסכול אצל הגולשים.

שתי הדרכים הנפוצות ביותר לעיצוב אתרים שעובדות היטב גם בדסקטופ וגם במובייל, הן עיצוב רספונסיבי ועיצוב מותאם (אדפטיבי): בעיצוב רספונסיבי התוכן זז בצורה דינאמית בהתאם לגודל המסך ממנו גולש המשתמש; בעיצוב מותאם התוכן נמצא בגודל קבוע המתאים לגודל הנפוץ ביותר של המסכים מהם גולשים המשתמשים.

מומלץ לשמור על עיצוב אחיד כמה שאפשר לכל סוגי המכשירים והמסכים, על מנת לשמר את אמון ומעורבות הגולשים.

web design
 

אם אתם רוצים לצור חווית משתמש מעולה, עלכם לשים דגש על מספר היבטים: 

  • קהל היעד: מי קהל היעד שלכם? (כדי לקבוע זאת במדוייק- הגדירו גיל, מין, מיקום גיאוגרפי, מצב סוציואקונומי, השכלה, עיסוקים ותחביבים, פלטפורמות פעילות באינטרנט ועוד).
  • פשטות: אל תסבכו דברים, אנשים שנכנסים לאתר שלכם רוצים לראות מענה לשאילתה שהריצו במנוע החיפוש. אם האתר יהיה מסובך ולא ברור הם יעברו לאתר אחר.
  • יעילות ומהירות: הוספת אלמנטים מיותרים וכבדים לאתרכם תאט את זמן הטעינה של האתר, מה שיכול לגרום תסכול אצל הגולשים ולהביא לנטישה. כמו כן, גוגל לוקח בחשבון את זמן הטעינה של האתר שלכם, מה שיכול להשפיע לרעה או לטובה על הדירוג שלכם בגוגל.

 

עיצוב אתר בוורדפרס יכול להיות מאוד פשוט, קיימות תבניות מוכנות שניתן לרכוש ולהטמיע באתר. מומלץ לבצע שינויים כדי להפוך את האתר למותאם אישית עבור העסק הספציפי עבורו נבנה האתר וכדי לבלוט מהעסקים האחרים בתחום. שינוי תבנית לעיתים ידרוש היעזרות במתכנת, אך לרוב ניתן לעשות זאת מלוח הבקרה של וורדפרס באופן עצמאי. 

בעת בחירת תבנית עיצוב לאתר כדאי לבחון חוות דעת עליה, מהירות טעינה, איזה בונה אתרים היא דורשת, אילו פונקציות מגיעות עם התבנית, האם הפריסה והעיצוב הכללי מתאימים לחזון שלכם עבור העסק, האם התבנית רספונסיבית (מתאימה לכל סוגי המכשירים) ועוד..

אתם חושבים שהגיע הזמן להתקדם ולהקים לעסק שלכם אתר אינטרנט כדי שתוכלו להמשיך לעבוד מכל מקום ובכל רגע נתון? צרו איתי קשר ואשמח לייעץ, לענות על שאלות וללוות אתכם בתהליך! בואו נבנה לכם אתר שנראה טוב, מתאים לכל המכשירים ובאמת יכניס לכם עבודה 🙂